KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ  
Bologna Bilgi Sistemi
  • Kurumsal Bilgiler
  • Akademik Birimler
  • Öğrenciler İçin Genel Bilgi
 
Program Bilgileri
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
Dili Türkçe
Bölüm Başkanı (yada Eşdeğeri) Dr.Öğr.Üyesi Yasemin GÜLTEPE
Süresi (Yıl) 4
Azami Süresi (Yıl) 7
Kontenjanı
Staj Durumu Var
Mezuniyet Unvanı BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ
ÖSYM Tipi SAY
Tarihçe
Kastamonu Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2013 yılında lisans öğrencisi almaya başlamıştır.
Kazanılan Derece
Programı tüm gereksinimlerini yerine getirerek başarı ile tamamlayan mezunlar "Bilgisayar Mühendisliği alanında Lisans Diploması" derecesi alırlar.

Kabul Koşulları
Bu programa öğrenciler Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından verilen yerleştirme sonuç belgesi ile kabul edilir.

Üst Kademeye Geçiş
Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, kendi alanında ya da ilgili alanda Lisansüstü programlara başvurabilirler

Mezuniyet Koşulları
Lisans öğrenimi aşamasında 8 yarıyıllık bir öğrenim sonunda öğrenciye Bilgisayar Mühendisliği Lisans Diploması ile "Bilgisayar Mühendisi" unvanı verilir. Bu süre içerisinde öğrenciye mesleğini yakından tanıtmak amacıyla 40 günlük bir staj çalışması yaptırılır.Öğrenciler mezun olabilmek için 4.0 üzerinden en az 2.0 mezuniyet ortalamasına sahip olmak zorundadır.
İstihdam Olanakları
Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olan öğrenciler; sistem analisti, sistem mühendisi, tasarım mühendisi, web tasarımcısı, bilişim teknolojileri uzmanı, uygulama programcısı olarak hemen her kurum ve kuruluşun çeşitli departmanlarında geniş bir iş yelpazesine sahip olacakları gibi; bilgisayar donanımı ve yazılımı üreten şirketlerin bilgi işlem merkezlerinde yönetim, veri yönetimi, bilgisayar destekli endüstriyel tasarım ve gerçekleştirilmesinde araştırma ve geliştirme mühendisi olarak görev alabileceklerdir.

Ölçme ve Değerlendirme
Bu programda sınavlar ve değerlendirmeler "Kastamonu Üniversitesi Ön lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" esas alınarak yapılmaktadır.